ACHEMA (HAZİRAN 2015)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

ACHEMA / FRANKFURT-ALMANYA

15-18.06.2015
KİMYA
15 - 18 Haziran 2015 Achema

Almanya/ Frankfurt’ta  düzenlenen Uluslararası Kimyevi Ürünler, Kimya Mühendisliği, Biyoteknoloji , Çevre Koruma, Kimya Makinaları, Makina Kimyasalları Fuarı dünyanın en önemli fuarlarındandır. Almanya'da 3 yılda bir kez düzenlenen fuar, dünyanın pek çok ülkesinden firma ve ziyaretçileri Frankfurt'ta buluşturmuştur.

Kimyevi Ürünler, Kimya Mühendisliği, Biyoteknoloji , Çevre Koruma, Kimya Makinaları, Makina Kimyasalları sanayi üreticilerinin ziyaret ettiği ve katılım sağladığı bu fuar, son teknoloji ürünlerinin buluştuğu ortak bir nokta olmayı hedeflemiştir.

 Achema Fuarına bu yıl yaklaşık 3,700 firma katılım sağlamış olup 167.000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Fuar yüksek oranda profesyonel ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmiş olup aktif alım satım işlemleri gerçekleştirilmiştir.

T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği

Frankfurt Ticaret Ataşeliği ile yapılan ziyarette Almanya ile ticaret yapılması durumunda dikkat edilecek hususlar hakkında ve Almanya ticaret hukuku bilgilendirmesi de yapılmıştır. Ayrıca Almanya kimya, biyoteknoloji ve çevre koruma sektörleri ile ilgili de önem arz eden bilgiler paylaşılmıştır. Frankfurt bölgesindeki kimyasal üreticiler, geçmişleri ,ar-ge çalışmaları ve üretim teknikleri hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Almanya’da olası yapılabilecek yatırımlarda takip edilmesi gereken adımlar hukuki süreçler konuları görüşülmüştür.

Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası

Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan bilgilendirme ve iş birliği toplantısında Frankfurt TSO’nun ilgili sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiş olan toplantıda sektör uygulama ve gelişmeler hakkında görüşülmüştür. Frankfurt bölgesi Kimya , Biyoteknoloji ve Çevre Koruma Sektörleri hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Toplantı da ayrıca Almanya ile ticaret yapılması durumunda dikkat edilmesi gereken konulara da değinilmiştir. Ziyaret iki ülke arasında ticari pazarın artırılması için başarılı geçmiştir. Sektörel bilgiler, kullanılan teknolojiler üretim planlama, kalite hususları hakkında karşılıklı bilgi paylaşımı üretim kalitesini ve seviyesinin artırımı için faydalı olacağı öngörülmektedir.  

Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası

Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan bilgilendirme ve işbirliği toplantısında Darmstadt Bölgesi Kimya , Biyoteknoloji ve Çevre Koruma Sektörleri hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Darmstadt Ticaret ve Sanayi Odasının misyonu, üyelere verilen hizmetler, aktiviteler hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuş, hukuki süreçler, mesleki eğitimlerde Ticaret ve Sanayi Odalarının rolü ve iş sahiplendirme konularına da değinilmiştir. Toplantıya Darmstadt TSO ilgili sektör temsilcileri de katılmış olup firmalarımız ile tanışma şansı yakalamışlardır.

Hanau Ticaret ve Sanayi Odası

Hanau Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan bilgilendirme ve işbirliği toplantısında Hanau Bölgesi Kimya , Biyoteknoloji ve Çevre Koruma Sektörleri hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Toplantı da ayrıca Almanya ile ticaret yapılması durumunda dikkat edilmesi gereken konulara da değinilmiştir. Hanau Ticaret ve Sanayi Odasının misyonu, üyelere verilen hizmetler, aktiviteler hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuştur. Hukuki süreçler, mesleki eğitimlerde Ticaret ve Sanayi Odalarının rolü ve iş sahiplendirme konularına da değinilmiştir.