FABTECH (KASIM 2016)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

FABTECH / ABD/LAS VEGAS

12-19.11.2016
METAL İŞLEME
FUAR HAKKINDA

16-18 Kasım 2016 tarihlerinde Las Vegas’ta düzenlenen Fabtech Fuarı, Kuzey Amerika’nın en büyük metal işleme, şekillendirme, üretim ve kaynak fuarıdır.

Fuarı bu yıl, 550,000 m2 alanda, 1526 katılımcı stant açmış ve yaklaşık 28,000 kişi ziyaret etmiştir.

Fuarda Türkiye’den 7 firma ürünlerini sergilemiştir:  

·Ajan Elektronik Servis Sanayi Ve Ticaret Ltd Sti. -İzmir

·Baykal Makine San ve Tic. A.S. – Bursa

·CT Kesme Teknolojileri ve Mak San Tic Ltd Şti. – İstanbul

·KBS Dished Heads – Kocaeli

·MVD INAN Machine Tools Industry – Konya

·MVD Machine Ind. – Konya

·Özkoç Hidrolik Makina San ve Tic A.S.– İstanbul

Web Sitesi: http://www.fabtechexpo.com/   

Ürün Grupları: Montaj, Bükme & Şekil verme, Lehimleme, İş Hizmetleri, Bobin İşleme, Kesme, Sabitleme & Birleştirme, Finisaj/Boya & Toz Kaplama, Finisaj/Kaplama, Gaz & Gaz Ekipmanları, Hidroforming, Denetim & Test etme, Sipariş/Mukavele İşleri, Lazerler, Yağlama, Bakım & Onarım, Malzeme işleme, Metal Tedarikçi/Üreticiler, Levha & Yapısal Montaj, Pres Frenleri, Delme, Direnç Kaynağı, Robotik cihazlar, Sac Profil İmali, Güvenlik & Çevre, Testereler, Yazılım, Makine Denetimleri, Presleme, Damgalama, Termal/Isıl Püskürtme, Araç & Kalıp İşleme/Kalıp Sistemi, Boru İmali & Kaynaklama, Boru Üretimi, Su jeti, Kaynak Sarf Malzemeleri, Kaynak Makineleri


KURUM ZİYARETLERİ
 

SAN FRANCISCO CENTER FOR ECONOMIC DEVELOPMENT (SAN FRANCISCO EKONOMİK KALKINMA MERKEZİ)

14 Kasım 2016 tarihinde San Francisco Ekonomik Kalkınma Merkezine gerçekleştirilen ziyarette kurum Müdürü Sn. Dennis Conaghan tarafından San Francisco ekonomisi, yatırım ve ticaret konularında bilgilendirme yapılmış ve karşılıklı ticaret hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.

San Francisco Ekonomik Kalkınma Merkezi (SFCED), işletmelerin bölgede konumlanma ve genişlemesine yardımcı olmak üzerine odaklanmıştır. İşletmelerin, dünyadaki en dinamik, yenilikçi ve teknolojik açıdan gelişmiş şehirlerden biri olan San Francisco’da iş yapmalarını kolaylaştırmak için, ortak kamu kuruluşlarıyla, sanayi gruplarıyla işbirliği halinde çalışmaktadır. İşletmelerin strateji ve konumlarını göz önünde bulundurarak, işletmeler için tek elden bilgi ve ağ oluşturma (networking) kaynağı ile profesyoneller ile önemli bağlantı imkanları sağlamaktadır. Bu hizmetler; kapsamlı gizli iş tavsiyeleri ve devlet teşviklerinin avantajları konusunda şirketlere yardımcı olma, devlet/yerel yönetmelikler konusunda bilgilendirme ücretsiz olarak sunulmaktadır.
 

LOS ANGELES WORLD TRADE CENTER (LOS ANGELES DÜNYA TİCARET MERKEZİ)

LOS ANGELES DÜNYA TİCARET MERKEZİ (LA DTM), işletmelere uluslararası piyasaya açılma imkânı sağlayarak çok sayıda kamu ve özel ticaret kaynaklarını bir arada sunmaktadır.

LA DTM, Los Angeles bölgesindeki öncü uluslararası ticaret birliği, ticaret hizmet organizasyonu ve ticaret kaynağı olarak Güney Kaliforniya şirketleri için uluslararası ticaret ve iş fırsatlarının gelişimini desteklemek için çalışmaktadır. Ayrıca, Los Angeles’ı yabancı yatırımlar için hedeflenen uluslararası kitleye tanıtmayı ve böylece bölgeye yatırım yapılmasını sağlamayı; bölgenin ekonomisini, şirketler için istihdamı ve iş fırsatlarını geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Ticaret uzmanları işletmelere ticari bilgilendirme, bireysel ihracat ve ithalat danışmanlığı sağlamakta ve ticaretin arttırılması, yatırımcıların bölgeye çekilmesi, pazar araştırması ve müşteri bulma için gelişmiş çevrimiçi veri tabanını kullanarak çalışmalarını yürütmektedir.

Bu kapsamda LA DTM Başkanı Stephen Cheung tarafından BTSO heyetine Los Angeles ekonomisi, yatırım ve ticaret konularında bilgilendirme yapılmış ve karşılıklı ticaret hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.
 
PROGRAM HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELER

Söz konusu program Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, KOBİ’lerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini, düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek ve yurtiçi & yurtdışı pazar paylarını arttırmak amacıyla düzenlenmiştir ve 2 ülke arasındaki ekonomik gelişmelere katkı sağlamıştır.