ILA BERLİN (MAYIS 2014)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

ILA BERLİN / BERLİN/ALMANYA

21-24.05.2014 
Ticari (Sivil) Havacılık, Uzay Savunma ve Güvenlik Teknolojileri
Fuar Hakkında

Almanya’da düzenlenen Uluslararası Ticari ( Sivil ) Havacılık, Uzay ve Güvenlik Teknolojileri Fuarı dünyanın en önemli havacılık endüstrisi fuarlarından biridir. Berlin'de yılda bir kez düzenlenen fuar, dünyanın pek çok ülkesinden firma ve ziyaretçileri Berlin'de buluşturuyor. Savunma sanayi  üretici ve tasarımcılarının ziyaret ettiği bu fuar, son teknoloji ürünlerinin buluştuğu ortak bir nokta olarak biliniyor. Pek çok özellikte yüzlerce ürünün sergilendiği ILA Berlin Airshow havacılık alanındaki önemli fuarlarından biri olarak kabul ediliyor.

Kurum / Firma Ziyaretleri 

TD-IHK (Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası) 22 Mayıs 2014 tarihinde saat: 10:00’da yerinde ziyaret edilmiştir. Tanışma ve kurum tanıtımı bilgilerinin paylaşılmasının ardından TD-IHK kurumunun vizyonunu ve misyonunu açıklayan bir sunum TD-IHK Genel Sekreteri Sn. Suat Bakır tarafından yapılmıştır. TD-IHK Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Nalan Öztürk, Almanya’daki iş sektörleri ve Almanya’daki ithalat & ihracat oranları ile ilgili heyetimize bilgilendirme yapmıştır. Almanya’da yatırım olanakları ile ilgili bilgi paylaşımı da katılımcılarımız ile paylaşılmıştır. Almanya’nın savunma sanayi ihracatı alanında Türkiye için çok önemli bir potansiyele sahip olduğu ve bu durumu geliştirmek için ikili ilişkileri geliştirmek gerektiği ve bu anlamda Almanya’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Almanya’ya yapılan heyet ziyaretlerinin çoğaltılması gerektiği paylaşılmış, bu anlamda BTSO ve TD-IHK’nın ortak bir paydada buluşabileceği belirtilmiştir.

T.C. Ekonomi Bakanlığı Berlin Ticaret Müşaviri Sn. K.Kaan Sürmeli ile yapılan görüşmelerde Almanya’da yatırım  yapılması durumunda alınabilecek destekler görüşülmüştür. Dünden bugüne Almanya ile olan ticari ilişkilerimiz firma hacimleri ve beklentiler masaya yatırılmıştır. Detaylı sektör bilgileri ve hacimleriyle ilgili görüşler paylaşılmıştır. Detaylı Devlet yardımları ve takip edilecek adımlar hususunda bilgilendirme yapılmıştır.