AUTOMECHANIKA DUBAİ (MAYIS 2017)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

AUTOMECHANIKA DUBAİ 2017 / DUBAİ/BAE

07-09.05.2017
OTOMOTİV YAN SANAYİ
Fuar Hakkında 

Otomotiv ve Yan Sanayi Sektörünün Orta Doğudaki En önemli fuarlarından kabul edilen Automechanika Dubai Fuarı, 07-09 Mayıs 2017 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde gerçekleştirilmiştir. Automechanika Dubai Fuarı Otomotiv ve Yan Sanayi alanlarında faaliyet gösteren tüm katılımcıları bir araya getiren bir platform görevi üstlenmiştir. 


Automechanika Dubai Fuarı,  yılda 1 kez düzenlenmektedir.  Bu seneki fuara 2017 standlı katılım sağlamış olup ve 30.000 aşkın ziyaretçi fuarı ziyaret etmiştir. Standlı katılım yapan firmalar arasında 74 Türk firması vardır. Bu firmalardan da 4 tanesi Bursa firmasıdır.

Fuar Web Sitesi;

http://www.automechanikadubai.com/

Ürün Grupları; Otomotiv ve Yan Sanayi ile ilgili tüm ürünler.


Kurum / Firma Ziyaretleri

Turkish Business Council

Ziyaretimizde, Turkish Business Council Yönetim Kurulu Üyesi Sayin Nilgun Emrem tarafindan Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili pazar bilgisi,sirket kurulumlari ve yasal duzenlemeler hakkinda bir sunum yapilmiştir.

Katılan Bursalı İş İnsanlarına Dubai’deki vergi avantajları, Dubai’de işletme açmak isteyen üyelerin karşılaşacakları etkenler, Serbest Bölgelerin tanıtımı ve Dubai Ekonomisi hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

Emrem, Dubai ile Ticaret yapmak isteyen firmalara iş kollarını yani faliyet alanlarının seçiminin önemli olduğunundan bahsetmiştir.

500 Büyük firmanın 250 sinin ofislerinin Dubai’de oluşunun bir tesadüf olmadığını dile getiren Emrem, Dubai’nin firmaların şampiyonlar ligi olduğunu dile getirmiştir. Türk firmalarının bu vergi cenneti olan Emirliğe bir an önce girmesinin ve Ticaret yapmasının yollarını aramaları gerektiğini sözlerine eklemiştir.

Ziyaretimiz üyelerimizin Dubai ile Ticaret yapılması hususunda sorduğu sorular ile son bulmuştur.

 
Program hakkındaki düşünceler

2023 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız "Global Export Agency - Küresel İhracat Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerin arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.