SALONE DEL MOBILE / EUROLUCE (NİSAN 2015)

  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi

SALONE DEL MOBILE (I. SALONİ) / EUROLUCE / MİLANO/İTALYA

15-19.04.2015
MOBİLYA / AYDINLATMA
Fuar Hakkında;

Salone Del Mobile Milano Fuarı, her sene Nisan ayının ikinci haftasında  İtalya'nın Milano şehrinde yapılan, dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi akınına uğrayan mobilya sektörünün en eski ve en merakla beklenen fuarıdır.

Saloni Del Mobile Milano Fuarına, 2015 yılında 2.000’e yakın firma standlı katılım sağlamış olup, toplam 310.840 kişi fuarı ziyaret etmiştir.

Saloni Del Mobile Milano Fuarı ile eş zamanlı ve aynı alanda düzenlenen, Euroluce Fuarı 1976 yılından beri düzenlenmekte olup bu sene 28.kez düzenlenecektir. Aydınlatma sektöründe dünyanın en önemli fuarlardan biri olma özelliğini taşımaktadır.

Her iki yılda bir düzenlenen Euroluce Fuarını, 500’e yakın firma standlı katılım sağlamış olup, 300.000’e yakın kişi fuarı ziyaret etmiştir.

Kurum / Firma Ziyaretleri

MAST ELEMENTS S.R.L

1976 yılında kurulan MAST Elements S.R.L firması mobilya, tekstil, aksesuar ve mağazaların iç dekorasyonu konusunda faaliyet göstermektedir.

Firma 70 çalışanı ile 15.000 metrekare alanda faaliyet göstermektedir. Ziyaret esnasında firmanın kuruluşu, faaliyet alanı, İtalya mobilya sektörü, metal, ahşap ve karbon fiber işleme alanları hakkında bilgi alınmıştır.

Mast Elements firması karbon fiberden mobilya ve mobilya ürünleri üreten dünyadaki ilk firmadır.

Firma 2012 yılında ABD’de bir şube açmıştır. Firma Kuzey Afrika, Asya ve Güney Amerika pazarlarında da faaliyet göstermeyi hedeflemektedir.

OMC DESIGN STUDIOS- ULUSLARARASI TASARIM SERGİSİ VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

OMC Design Studios, üretim teknolojileri ve pazar ihtiyaçlarını gözeterek ergonomik mobilya, dekorasyon ve tasarım alanlarında faaliyet göstermektedir.

Tasarım aşamasında verimliliğe, ürün platformlarına, uygun fiyata ve ürün çeşitliliğine önem verilmektedir. İyi bir tasarımın maliyetleri düşüren, seri üretime uygun olması gerektiği prensibiyle hareket eden bir tasarım şirketidir.

Firma, geçici ve uzun süreli projelerde verimli, kurulumu çabuk ve farklı ortam ve boyutlarda tekrar kullanılabilir malzemeler kullanmaktadır.  Firma üç boyutlu tasarım, grafik tasarım, prototipleme, konsept geliştirme, tasarım araştırma konularında da uzmandır.  

Firmanın organize ettiği ve dünyanın bir çok ülkesinden gelen ürünlerin yer aldığı dünya çapında ki tasarım yarışması “A’DESIGN AWARD & COMPETITION” sergisi ziyaret edilmiştir.

Program hakkındaki düşünceler; 

2023 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız "Global Export Agency - Küresel İhracat Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerin arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.