WORLD OF FOOD BEIJING (KASIM 2014)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

WORLD OF FOOD BEIJING / PEKİN/ ÇİN

25-29.11.2014
GIDA
Fuar Hakkında

Çin/ Pekinde ilk defa düzenlenen Uluslararası gıda Fuarı dünyanın en önemli gıda endüstrisi fuarlarından biri olmayı hedeflemektedir. Çin'de yılda bir kez düzenlenen fuar, dünyanın pek çok ülkesinden firma ve ziyaretçileri Pekin'de buluşturmuştur. Gıda sanayi üreticilerinin ziyaret ettiği ve katılım sağladığı bu fuar, son teknoloji ürünlerinin buluştuğu ortak bir nokta olmayı hedeflemiştir. Pek çok özellikte yüzlerce ürünün sergilendiği fuara ilgi yüksek olmuştur. Fuar alkollü alkolsüz içecek et ve et ürünleri, tatlı tuzlu ürünler, deniz ürünleri kuruyemiş vb. ürünleri sergileme imkanı vermiştir.

Ziyaret Edilen Yerler

China Chamber Of Commerce Of Foodstuffs And Native Produce

Çin Gıda ve Doğal Ürünler Sanayi Odası 28 Kasım 2014 tarihinde saat: 08:00’da yerinde ziyaret edilmiştir. Tanışma bilgilerinin paylaşılmasının ardından kurumunun vizyonunu ve misyonunu açıklayan bir sunum Shao Wen tarafından yapılmıştır. Kurum yetkilisi çalışılan ülkeler ve ürünler hakkında bilgi vermiş, kurumun ithalat & ihracat oranları ile ilgili heyetimize bilgilendirme yapmıştır. Çin’deki ürün yelpazesi karşılıklı ticaret olanakları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunulmuştur.

T.C. Pekin Büyükelçiliği
Ticaret Müşavirliği
T.C. Ekonomi Bakanlığı Pekin Ticaret Müşaviri Sn. Halil Madazlı ile yapılan görüşmelerde Çin’de yatırım yapılması durumunda alınabilecek destekler resmi heyetimizce görüşülmüştür. Dünden bugüne Çin ile olan ticari ilişkilerimiz, firma hacimleri ve beklentiler görüşülmüştür. Detaylı sektör bilgileri ve hacimleriyle ilgili görüşler paylaşılmıştır. Detaylı Devlet yardımları ve takip edilecek adımlar hususunda bilgiler alınmıştır. Çin’de ticaret yapacak firmaların dikkat etmesi gereken hususlar ve ticaret yaparken takip edilecek yollar detayları ile paylaşılmıştır. Toplantı firmalarımız için faydalı olup olası işbirlikleri konusunda görüşmeler sağlanmıştır.