Başvuru Süreci1- Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelerinin ihracatını artırmaya yönelik hayata geçirilen Küresel Fuar Acentesi Projesi, Bursalı firmaları dünyanın önde gelen fuarlarıyla buluşturuyor.
 
2- BTSO Meslek komitelerinin talepleriyle oluşturulan fuar takvimine üye firmaların istekleri doğrultusunda yeni fuarlar da eklenebiliyor.
 
3- www.kfa.com.tr web sitesinde yayınlanan fuarlara elektronik ortamda kolaylıkla ön başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
4- Yeterli ön başvuru yapıldığında Küresel Fuar Acentesi yetkilileri sizlerle irtibata geçeceklerdir.
 
5- Sizlere gönderilen başvuru ve taahhütname formlarını eksiksiz olarak doldurduktan sonra evraklarınızı BTSO Hizmet Binası içerisinde yer alan Küresel Fuar Acentesi bürosuna teslim ettiğinizde başvuru süreci tamamlanmış olur.
 
6- KOSGEB’İn yurt dışı iş gezisi desteğinden faydalanmak isteyen KOBİ’lerimizin faaliyet gösterdiği sektör, katılmak istediği fuarlarla uyumlu veya bağlantılı olmalıdır.
 
7- KOBİ kriterlerine uygun olan firmalarımız fuar öncesinde Katılımcı KOSGEB Kobi ara yüzüne girerek Genel Destek Başvurusu Sekmesinden İlgili Yurt Dışı İş Gezisini seçip destek başvurusunu gerçekleştirir.
 
8- Yurt Dışı İş Gezimizin dönüşünde desteklerden faydalanmak için KOSGEB ve BTSO’ya istenen evraklarla başvurmanızın ardından süreç tamamlanır.
 
9- KOBi Statüsünde olmadığı için KOSGEB desteklerinden yararlanamayan firmalarımız da BTSO’nun Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı’ndan faydalanabilirler.
 
10- Yurt dışı iş gezilerimizden maksimum fayda sağlanabilmesi için her heyete uzman rehberler eşlik eder.
 
11- İş gezisi süresince konaklama, ulaşım, fuar biletleme, ikili iş görüşmeleri, vize işlerinde kolaylık sağlanması ve kurum ziyaretleri gibi etkinliklerin organizasyonu BTSO tarafından yapılır.
 
12- Küresel Fuar Acentesi projesinden faydalanmak için hemen başvurun.