Başkanın MesajıDeğerli dostlarım

Rekabetin her geçen gün arttığı günümüzde temel hedefimiz, oluşturduğumuz taleple üretim ve istihdama daha fazla katkı sağlamak, dünya ticaret pastasından daha fazla pay almaktır.

Ülkemizin ihracata dayalı kalkınma planlarında en önemli aktörlerden biri olan Bursa’da; evrensel ticaretin reçetesi olarak hazırladığımız Küresel Fuar Acentesi projemizi de 2013 yılından itibaren bu hedefler doğrultusunda hayata geçirdik.

Geride kalan 4 yıllık süreçte Asya’dan Avrupa’ya, Amerika’dan Afrika kıtasına kadar uzanan 100’ü aşkın fuar organizasyonu düzenledik. Ekonomi Bakanlığımız ve KOSGEB ile birlikte Oda olarak sunduğumuz destekler ve ayrıcalıklı hizmetler, üyelerimize yeni ihraç pazarlarının kapısını açtı. Yüzlerce üyemiz, fuar organizasyonlarımızla birlikte ilk kez pasaport çıkararak, ürettikleri mal ve hizmeti Bursa’dan dünyaya pazarlama fırsatına sahip oldu.

Bütün bunların neticesinde de sadece son 2 yılda ihracat yapmaya başlayan 800 yeni üyemizle birlikte ihracatımızı ülke ortalamasının iki katına yükseltmeyi başardık.

Sizler de dış ticaretinizi geliştirerek şirketinizi büyütebilir, farklı pazarlara açılarak ortaya çıkabilecek riskleri yönetebilir, ihracatçı olmanın verdiği avantajla işletmenizi daha rekabetçi bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak sizleri Küresel Fuar Acentesi ile sunduğumuz hizmetlerden yararlanmaya ve ihracata dayalı kalkınma hamlemize destek vermeye davet ediyorum.


 

İbrahim BURKAY

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı