Başkan'ın MesajıDeğerli Üyemiz,

Rekabetin her geçen gün arttığı günümüzde temel hedefimiz, oluşturduğumuz taleple üretim ve istihdama daha fazla katkı sağlamak, dünya ticaret pastasından daha fazla pay almaktır. Ülkemizin ihracata dayalı kalkınma planlarında en önemli aktörlerden biri olan Bursa’da; evrensel ticaretin reçetesi olarak hazırladığımız Küresel Fuar Acentesi projemizi de 2013 yılından itibaren bu hedefler doğrultusunda hayata geçirdik.

Ticaret Bakanlığımız ve KOSGEB ile birlikte Oda olarak sunduğumuz destekler ve sunduğumuz ayrıcalıklı hizmetlerle bugüne kadar Asya’dan Avrupa’ya, Amerika’dan Afrika kıtasına kadar gerçekleştirdiğimiz 200’ün üzerinde yurt dışı iş gezisi organizasyonu ile firmalarımıza küresel ölçekte rekabetin yolunu açtık. Binlerce üyemizin fuar organizasyonlarımızla birlikte ilk kez pasaport çıkararak, ürettikleri mal ve hizmeti Bursa’dan dünyaya pazarlama fırsatına sahip oldu.

Küresel Fuar Acentemiz ve ihracat odaklı projelerimizin de katkısıyla Bursa, yaklaşık 6 bin 500 firmayla, ürettikleri mal ve hizmeti dünyanın dört bir yanındaki pazarlara sunma ayrıcalığı taşıyor. ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ inancıyla firmalarımızın yeni ya da farklı pazarlara açılarak ortaya çıkabilecek riskleri en iyi şekilde yönetebilmeleri, küresel trendleri yakından takip edebilmeleri ve ihracatçı olmanın verdiği avantajla işletmelerimizi daha rekabetçi bir yapıya kavuşturmaları adına desteklerimizi sürdüreceğiz.  

Bu vesileyle Küresel Fuar Acentesi projemiz kapsamında gerçekleştirdiğiniz yurt dışı iş gezisi programının sizlere, firmanıza, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, hayırlı yolculuklar diliyorum.         
 
İbrahim BURKAY
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı