Bursa İş Dünyası 2017’ye Hızlı Başladı

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
25.Ocak.2017


Türkiye ekonomisine katma değerli ve ihracat odaklı büyümesinin baş mimarı olan Bursa iş dünyası, BTSO Küresel Fuar Acentesi Projesiyle yurt dışı bağlantılarını güçlendiriyor.

BTSO’nun Küresel Fuar Acentesi Projesi 2017 yılı fuar programlarıyla devam ediyor. Bursa inşaat sektörü temsilcileri, Almanya’ya çıkarma yaptı. Yapı ve inşaat sektöründe dünyanın sayılı fuarlarından olan BAU Münih Fuarı’nı mercek altına alan 50 kişilik BTSO heyeti, 2 bin 400 firmanın katılım sağladığı ve 270 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda sektördeki son gelişmeleri inceledi ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Bursalı sektör temsilcileri, Bavyera Ekonomi ve Sanayi Bakanlığı, Alman-Türk Ekonomi Birliği’nin de destekleriyle 30’u aşkın yabancı firma ile birebir görüşerek, yeni iş bağlantıları kurmanın da yollarını aradı.

Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Bursalı tekstil ve mobilya dekorasyon sektörü temsilcileri de Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Maison Objet Fuarı’na çıkarma yaptı. BTSO Meclis Üyesi Mümin Yılmaz başkanlığındaki heyet, sektörün kalbinin attığı fuarda önemli iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

“FİRMALARIMIZIN İHRACAT ODAKLI BÜYÜMESİNE REHBERLİK EDİYORUZ”

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, Küresel Fuar Acentesi Projesi’nin Türkiye’nin ihracata dayalı kalkınma hedeflerine büyük katkı sağladığını söyledi. 3 yılda yaklaşık 4 bin BTSO üyesini yurt dışı fuarlarına taşıdıklarını hatırlatan Başkan Yardımcısı Şener, 2017 yılına da hızlı bir giriş yaptıklarını ifade etti. Yılın ilk ayı tamamlanmadan Heimtextil, BAU Münih ve Maison Objet fuarlarına özel organizasyon gerçekleştirdiklerini belirten Şener, “Bu kapsamda düzenlediğimiz BAU Münih Fuarı da son derece verimli geçti. İnşaat ve yapı sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız, sektördeki yeni teknolojileri ve üretim tekniklerini yakından inceleme fırsatı buldu. Yurt dışı fuar organizasyonlarımız firmalarımızın özellikle ihracat odaklı büyümesine rehberlik ediyor. Yıl boyunca sektörlerimizi dünyanın en önemli pazarlarıyla buluşturmayı sürdüreceğiz” dedi.

BAU Münih Fuarı’nda inşaat malzemeleri, enerji sistemleri, prefabrik yapılan, baca ve çatı sistemleri gibi yapı – inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar stant açtı. Türkiye, inşaat – yapı sektörünün kalbinin attığı fuara yaklaşık 50 firma ile katılım sağladı. Öte yandan 2 bin 500’den fazla firmanın stant açtığı Maison Objet Fuarı’nı ise 112 bin kişi ziyaret etti.

Küresel Fuar Acentesi Projesi çerçevesinde BTSO tarafından düzenlenen iş gezisine KOSGEB de önemli destek sağlıyor. KOSGEB tarafından proje kapsamındaki organizasyona katılan firmaların ulaşım, konaklama, tercümanlık, rehberlik ve fuar giriş ücretleri için yüzde 50 oranında yakın ülkeler için 3.000 TL, uzak ülkeler için ise 5.000 TL’ye kadar destek veriliyor.

Bursa İş Dünyası 2017’ye Hızlı Başladı
Bursa İş Dünyası 2017’ye Hızlı Başladı
Bursa İş Dünyası 2017’ye Hızlı Başladı