BTSO Üyeleri İspanya’da

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
21.Mart.2017


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından iş dünyasının ihracatçı kimliğine güç katan Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında üyeler, dünyanın dört bir yanında düzenlenen uluslararası fuar organizasyonlarıyla buluşmaya devam ediyor.

BTSO’nun üyelerininin yurt dışı pazarlarını keşfetmelerini ve sektördeki yenilikleri takip etmelerini sağlayan Küresel Fuar Acentesi kapsamında ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren firmalar, İspanya’nın Madrid şehrinde düzenlenen ‘Momadshoes 2017 Fuarı’nı ziyaret etti. Feria de Madrid (IFEMA) tarafından düzenlenen, 200’ü aşkın katılımcının yer aldığı ayakkabı ve deri ürünleri sektöründe İspanya’nın en büyük fuarı olan Momadshoes 2017’de ayakkabı giyimi ve deri ürünleri vb. alanda ürün ve hizmetler sergilendi.

TÜRK-İSPANYOL RESMİ SANAYİ VE TİCARET ODASI’NA ZİYARET

Fuar incelemeleri kapsamında Türkiye ve İspanya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere ivme kazandırmak ve her iki ülke firmaları arasındaki ilişkileri arttırmak amaçlarıyla kurulmuş olan Türk-İspanyol Resmi Sanayi ve Ticaret Odası da ziyaret edildi. Türk-İspanyol Resmi Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda İspanya Türk Hava Yolları Genel Müdürü Numan Çizmecioğlu’nun BTSO heyetini ağırladığı ziyarette, Madrid’in ekonomik yapısı, Türk-İspanyol ekonomik ve ticari ilişkileri ve karşılıklı işbirliği olanakları görüşüldü.

“KOBİ’LERİMİZ FUARLAR İLE DÜNYAYA AÇILIYOR”

Heyet Başkanlığını Meclis Üyesi Veys Faruk Balkanoğlu’nun, Başkan Yardımcılığını ise Meclis Üyesi Kuddusi Çetin’in üstlendiği heyetin yaptığı yurt dışı organizasyonunda, Bursa’da düzenlenen fuarlar ve Bursa’dan İspanya’yı ziyaret edecek olan heyetler hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. BTSO Meclis Üyesi Veys Faruk Balkanoğlu, “Bursa iş dünyasını buluşturan bu fuarımız KOBİ’lerimizin dünyaya açılması ve ihracatını artırması açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca Türkiye ve İspanya arasındaki ekonomik, ticari, finansal, sosyal ve kültürel alanlardaki ilişkilerin teşvik edilmesi ve artırılması gerekiyor. Bu kapsamda İspanya programımız, büyük anlam taşıyor. İki ülke arasındaki ticari faaliyetlerin gelişmesini daha da destekleyecek çalışmalara devam edeceğiz. Bu program için Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ediyoruz.” dedi.

BTSO VE KOSGEB’DEN BÜYÜK DESTEK

Küresel Fuar Acentesi Projesi çerçevesinde BTSO tarafından düzenlenen iş gezisine KOSGEB de önemli destek sağlıyor. KOSGEB tarafından proje kapsamındaki organizasyona katılan firmaların ulaşım, konaklama, tercümanlık, rehberlik ve fuar giriş ücretleri için yüzde 50 oranında yakın ülkeler için 3.000 TL, uzak ülkeler için ise 5.000 TL’ye kadar destek veriliyor.

BTSO Üyeleri İspanya’da
BTSO Üyeleri İspanya’da
BTSO Üyeleri İspanya’da
BTSO Üyeleri İspanya’da