BTSO Güney Kore’de Dalya Dedi

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
23.Şubat.2017


Üyelerini dünyanın en önemli yurt dışı fuar organizasyonlarıyla buluşturan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)  100’üncü iş gezisini Güney Kore’nin Başkenti Seul’e düzenledi. Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gürses başkanlığındaki heyet 100’üncü iş gezisini pasta keserek kutladı. 

BTSO, Küresel Fuar Acentesi ve on ayrı Uluslararası Rekabeti Geliştirme (Ur-Ge) projesi kapsamında üyelerini farklı sektörlerde dünyanın en önemli fuar organizasyonlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Güney Kore’nin Seul kentinde düzenlenen Korea Build Fuarı’nı inşaat sektöründe faaliyet gösteren BTSO üyesi 40 firma ziyaret etti. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gürses, Meclis Üyesi ve Heyet Başkanı Zeki Eker ile Bursalı firmalar BTSO’nun gerçekleştirdiği 100’üncü iş gezisi olma özelliğini taşıyan organizasyonu fuar alanında pasta keserek kutladı.

KORELİLERDEN BURSALI FİRMALARA YAKIN İLGİ
KOSGEB ve BTSO’nun desteğiyle Bursa iş dünyası temsilcileri inşaat ve yapı malzemelerinin sergilendiği Korea Build 2017 fuarını yakından inceledi. Sektörlerindeki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip etme fırsatı yakalayan Bursa iş dünyası temsilcileri düzenlenen ikili iş görüşmelerinde Koreli firmalarla bir araya geldi. 45 Koreli firmanın katıldığı etkinlikte yaklaşık 110 iş görüşmesi gerçekleştirildi. Koreli firmaların yoğun katılım sağladığı görüşmeler yeni işbirliklerinin temellerini oluşturdu.

100’ÜNCÜ ZİYARET SEUL’E
127 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerinin ihracat odaklı büyümesi hedefi ile önemli çalışmalar yürüttüklerini dile getiren BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Gürses, “Küresel Fuar Acentesi Projemiz ile üyelerimizi yurt dışındaki fuar organizasyonlarıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Seul’e yaptığımız bu iş gezisi de proje kapsamında gerçekleştirdiğimiz 100’üncü ziyaret olma özelliğini taşıyor. 2013 yılında hayata geçirdiğimiz proje ile bugüne kadar 4 bini aşkın üyemizi dünyanın farklı merkezlerindeki önemli fuarlarla buluşturduk. Sektörlerindeki yenilikleri yakından inceleme fırsatı yakalayan firmalarımız kurdukları yeni iş bağlantıları ile Bursa’nın ihracatına da önemli katkılar sağladı. Son 3 yılda Bursa 700 yeni ihracatçı firma kazandı” diye konuştu.

KORELİ FİRMALARLA DOĞRUDAN BAĞLANTI
Güney Kore’nin özellikle yüksek teknolojili üretim noktasında önemli bir konumda olduğunu hatırlatan Hasan Gürses, “Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile firmalarımız hem Kore’deki ticaret ortamı hakkında önemli bilgiler edindi, hem de ikili iş görüşmelerinde Koreli firmalarla doğrudan bağlantı kurma fırsatı yakaladı. Bu anlamda ihracatının ihracatının yüzde 30’unu yüksek teknolojili ürünlerin oluşturduğu Güney Kore’de gerçekleştirdiğimiz bu temaslar üyelerimizin ufkunu genişletti” dedi.

Bursa iş dünyası olarak Seul’de gerçekleştirilen temasların her iki kentin ticaretine önemli katkılar sunacağına inandığını söyleyen BTSO Meclis Üyesi ve heyet başkanı Zeki Eker ise “Güney Kore ile Türkiye arasında tarihten gelen güçlü dostluk bağları bulunuyor. Türkiye ile Güney Kore arasındaki bu güzel ilişkinin yeni işbirlikleri ile iki ülke arasındaki ticarete daha fazla katkı sunacağına inanıyorum” diye konuştu.
BTSO Güney Kore’de Dalya Dedi
BTSO Güney Kore’de Dalya Dedi
BTSO Güney Kore’de Dalya Dedi
BTSO Güney Kore’de Dalya Dedi
BTSO Güney Kore’de Dalya Dedi
BTSO Güney Kore’de Dalya Dedi
BTSO Güney Kore’de Dalya Dedi