BAUTEC (ŞUBAT 2014)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

BAUTEC / BERLİN/ALMANYA

18-21.02.2014
Uluslararası Yapı, İnşaat Malzemeleri
Fuar Hakkında

1993 yılından bu yana Berlin’de yerleşik HAN-Hennigsdorfer Anlagen und Netztechnik GmbH firması, mühendislik ve boru hattı yapımında ve diğer inşat işlerinde faaliyet gösteren bir şirkettir. İnşaat mühendisliği ve ilgili inşaat projelerinin spektrumu ile ilgili hizmet vermektedir. Berlin’de tüm şehrin her türlü altyapı, inşaat ve tadilat işlerini 10 milyon Euro’luk yatırımla satın aldıkları kendilerine ait merkezlerinde yürütmektedirler.

BTSO organizasyonuyla BAUTEC Fuarı’nı ziyaret eden işadamları heyetine, HAN-Hennigsdorfer Anlagen und Netztechnik GmbH Firma Ortağı Sn. Ergun Çakır tarafından firma ziyareti esnasında şirket ve hizmetleri hakkında tanıtım yapılmış ve olası işbirliği fırsatları değerlendirilmiştir. Ayrıca katılımcılara Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın faaliyetleri konusunda da bilgilendirme yapılmıştır.


Kurum / Firma Ziyaretleri

Berlin’de yerleşik HB Architekten Gbr şirketi, mimari, iç mimari proje, tasarım ve uygulama, yeni inşaat, yeniden ve yenileme projelerinde tasarım ve planlama alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

BTSO organizasyonuyla BAUTEC Fuarı’nı ziyaret eden işadamları heyetine, HB Architekten Gbr’de görev yapan Mimar Sn. Birgül Battal Dinç tarafından firma ziyareti esnasında şirket ve hizmetleri hakkında tanıtım yapılmıştır. Karşılıklı soru-cevap şeklinde yürütülmüş olan görüşmelerde Almanya’da yeni bina inşaatlarının yok denecek kadar az olması nedeniyle daha çok bina restorasyon ve tadilat işlerinin yürütüldüğü bilgisi verilmiş ve Türk ve Alman mimarlık eğitim süreçleriyle ilgili sorular yanıtlanarak olası işbirliği fırsatları hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.


TÜSİAD Berlin Bürosu, Türkiye'nin AB ile müzakere sürecinde Alman kamuoyunu doğru bilgilendirmek, Almanya'da etkili bir kamuoyu oluşturmak, Türkiye'nin Alman özel sektörü, basını, siyasi yetkilileri ve kültürel çevreleri tarafından daha iyi tanınmasını sağlamak ve Türk-Alman ekonomik, siyasal ve kültürel ilişkilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Büro bu çerçevede hem TÜSİAD'ın Almanya'daki muadili BDI (Federation of German Industries / Alman Sanayi Federasyonu) hem de Alman resmi kurumları ile yakın ve düzenli temas sağlamakta, Türkiye’nin AB üyeliği konusunda lobi faaliyetleri yürütmekte ve kurumsal görüş alışverişi gerçekleştirmektedir.

BTSO organizasyonuyla BAUTEC Fuarı’nı ziyaret eden işadamları heyetine TÜSİAD Berlin Bürosu ziyareti esnasında TÜSİAD Berlin Yetkili Temsilcisi Sn. Alper Üçok tarafından kurumun hizmetleri hakkında bilgi verilmiş olup karşılıklı işbirliği fırsatları değerlendirilmiş ve Almanya ve Berlin’le ilgili ekonomik verilere dayanarak bilgilendirme yapılmıştır.

Avrupa’da 2000 üyesi, 7 Avrupa ülkesinde teşkilatlanması, Avrupa genelinde 62 temsilciliği, Almanya’da ise 3 şubesi, 27 temsilciliği ile büyük bir yapılanmaya imza atan TÜMSİAD, Almanya’nın Berlin kentinde de şubesini hayata geçirmiştir. Almanya’daki TÜMSİAD çok genç bir dernek olmasına rağmen, Avrupa’da çok önemli yapılanmalara ve çok yüksek üye potansiyeline sahiptir. Ayrıca Avrupa’da birçok noktada faal olan dernek, üyeleriyle ülkemiz ihracatında ve ülkemize katma değer sağlama açısından çok önemli bir rol üstlenmektedir.

BTSO organizasyonuyla BAUTEC Fuarı’nı ziyaret eden işadamları heyetine TÜMSİAD Berlin Şubesi ziyareti esnasında Avrupa ülkeleriyle olan bağlantılarımızı sağlama, ticaret hacmimizi geliştirme açısından bilgi alışverişinde bulunulmuş ve olası işbirliği fırsatları değerlendirilmiştir. Ziyarette TÜMSİAD Başkanı Sn. Halil Kaya tarafından TÜMSİAD tanıtım sunumu, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) Genel Sekreteri Sn. Suat Mamak tarafından TD-IHK tanıtım sunumu, TD-IHK Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Bahattin Kaya tarafından Berlin inşaat sektörü hakkında sunu yapılmış ve Alman firmalarının küçük firmalar olmalarına rağmen kurumsal altyapılarının güçlü olduğu vurgulanmıştır.