AERO FRIEDRICHSHAFEN (NİSAN 2015)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

AERO FRIEDRICHSHAFEN / FRIEDRICHSHAFEN/ALMANYA

15-18.04.2015
UZAY HAVACILIK SAVUNMA SANAYİ
Aero Friedrichshafen 2015 Fuar Ziyareti:

Almanya/ Friedrichshafen’da düzenlenen Uluslararası Genel Havacılık Fuarı dünyanın en önemli fuarlarındandır. Almanya'da yılda bir kez düzenlenen fuar, dünyanın pek çok ülkesinden firma ve ziyaretçileri Friedrichshafen'da buluşturmuştur. Savunma ve Sportif Havacılık sanayi üreticilerinin ziyaret ettiği ve katılım sağladığı bu fuar, son teknoloji ürünlerinin buluştuğu ortak bir nokta olmayı hedeflemiştir. Pek çok özellikte yüzlerce ürünün sergilendiği fuara ilgi yüksek olmuştur. Fuar Uçaklar, helikopterler, uzay teknolojisi ve uzay iş, askeri havacılık ve teknoloji, iş ve kurumsal havacılık, genel havacılık, sevk sistemleri, bileşenler, alt düzenekleri, iş parçaları, malzeme, elektronik on-board ve şasi sistemleri ve ekipmanları, makine ve teçhizatları için havacılık araç üretimi, ekipman, bakım ve onarım, havaalanı teknoloji, havacılık araştırma, uydu teknolojisi, telekomünikasyon, e-ticaret ve IT çözümleri, yüksek teknoloji uygulamaları, follow-on teknolojiler, entegre taşıma sistemleri, İHA / UAS, eko-için hizmetleri sergileme imkanı vermiştir. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’de heyetimize eşlik etmiş olup birlikte incelemelerde bulunmuştur. Aero Friedrichshafen Fuarına bu yıl yaklaşık 600 firma katılım sağlamış olup 33.400 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Hochrhein – Bodensee Chamber of Commerce and Industry:

Hochrhein – Bodensee Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan bilgilendirme toplantısında Almanya Genel Havacılık sektörü hakkında bilgilendirme yapılmıştır. UHS Kümelenmesinin yapacağı çok hafif ve hafif hava araçları yapılması konusunda Almanyadaki firmalarla iş birliği ve destek hakkında gerekli desteklerin verileceği belirtilmiştir. Toplantı da ayrıca Almanya ile ticaret yapılması durumunda dikkat edilmesi gereken konulara da değinilmiştir. Ticaret odası çalışma sistemi ve üyelere yapılan destekler hakkında bilgi verilmiştir. Mesleki eğitimlerin ülke için önemi ve yapılan uygulamarın örnekleri verilmiş olup Almanya’da hukuki süreçler hakkında bilgiler verilmiştir.

Program Hakkındaki Düşünceler:

2054 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız Küresel Fuar Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerini arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.