GULF PRINTE PACK (NİSAN 2015)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

GULF PRINTE PACK 2015 / DUBAI/BAE

12-17.04.2015
ORTADOĞU BASKI VE AMBALAJ FUARI
Fuar ile ilgili Açıklama:

Sektörünün önde gelen fuarlarından olan uluslararası baskı ,paketleme ve ambalaj  fuarı Gulfprint , 13-17 Nisan 2015 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleşmiştir.  Gulfprint fuarı baskı , paketleme ve ambalaj sektöründe faaliyet gösteren tüm katılımcıları bir araya getiren bir platform görevi üstlenmiştir. 2 yılda bir kez gerçekleştirilen bu fuar ilk olarak  2002 yılında düzenlenmiştir. Ortalama 300 katılımcı firma  stand açmıştır ve yaklaşık 9 bin kişi fuarı ziyaret etmiştir.

Ziyaret Edilen Yerler:  ALE International LLC Material Handling Equipment 

Ziyareti ile ilgili Açıklama:

Ale International, Barnsley Universal isimli dünya çapındaki firmanın Atco Business Solutions ile birlikte iki alt firmasından bir tanesidir .  Dubai Merkezli Uluslararası alanda çalışma gösteren ve  matbaa makinaları  üreten firmalarından biri olan ALE, ayrıca iş makinaları üretimi de yapmaktadır. Etiket, kitap, karton, ambalaj vs gibi çeşitli alanlarda basım yapabilen makinalar üretmektedir ve dünyanın bir çok ülkesine ihracatta bulunmaktadır.

Kağıt karton paketler  üzerine etiket ve barkod basımı yapan makinaların yerinde incelenmesiyle birlikte BTSO heyetindeki katılımcı firmalar da  bu makinaları kendi makinaları ile karşılaştırma imkanı bulmuşlardır.

Ziyaret Edilen Yerler:GLOBAL PACKING FZE  

Ziyareti ile ilgili Açıklama:

Global Packing FZE, Sharjah Serbest Bölgesinde bulunan ve ambalaj artı cam üzeri baskı konusunda uzmanlık gösteren, Serbest Bölge Yönetiminden 2014 yılı en iyi baskı firması alan firmadır.

Firmanın baskı konusundaki uzmanlık alanı yurtdışından ithal edilen cam şişelerin özel makinelerde sprey boya ile önce boyanması, özel fırınlarda yüksek ısıda fırınlanarak renginin sabitlenmesi ve ardından da kalıpları oluşturulmuş özel bir baskı yöntemiyle şişe üzerinin marka amblem ve logosuna göre pütürlü bir baskı çeşidiyle uygulanmasıdır.

Söz konusu ziyarete firma Genel Müdürü Amit K. Singhal bizzat eşlik etmiş olup, heyetimize boya ve fırınlama aşamasından başlayarak son aşamaya kadar üretim yerinde üretim süreçleri uygulamalı olarak gösterilmiş ve bu sistem üzerine fikir alışverişlerinde bulunulmuştur.