ICFF INTERNATIONAL CONTEMPORARY FURNITURE FAIR (MAYIS 2017)

ICFF INTERNATIONAL CONTEMPORARY FURNITURE FAIR 2017 / NEW YORK/ABD

21-24.05.2017
MOBİLYA
FUAR HAKKINDA

Sektörünün önde gelen fuarlarından olan ICFF Fuarı, 21-24 Mayıs 2017 tarihlerinde A.B.D’nin New York şehrinde gerçekleştirilmiştir.  ICFF fuarı ev tekstili, mobilya ve dekorasyon alanlarında faaliyet gösteren tüm katılımcıları bir araya getirecek bir platform görevi üstlenmiştir.

Dünyanın dört bir yanından 800'den fazla katılımcının ürünlerini sergilediği bu fuar, çağdaş mobilya, oturma grupları, halı ve döşeme grupları, aydınlatma, dış mekan mobilyaları ve malzemeleri, duvar kaplamaları, aksesuarlar, ev tekstili, ev içi dekorasyon ürünlerini, vb. kapsamıştır.Katılımcıların bu çarpıcı tokluğu, dünyanın en iyi, en yenilikçi ve en orijinal ürünlerini yan yana tek bir çatı altında görmek için benzersiz bir fırsatın yaratıldığı tek fuardır.

Her yıl düzenlenen ICFF fuarı ilk kez 1989 yılında gerçekleştirilmiştir.

Sektör ve ürünler: Her türlü ev tekstili ürünleri ve aksesuarları,mobilya ve dekorasyon.

 
KURUM ZİYARETLERİ   

TÜRK TİCARET MERKEZİ (TTC)

 Türkiye'nin 2023 ihracat stratejisi hedefleri doğrultusunda, değişen rekabet koşullarına ve ihtiyaca uygun olarak ihracatın gelişmesine olanak sağlamak amacıyla Türkiye Ticaret Merkezleri projesi 2017 yılı içerisinde ilk kez hayata geçirilecek. Bu noktada Türkiye Ticaret Merkezleri projesi ülkemiz adına hedeflenen ihracat rakamlarına ulaşma noktasında önemli bir misyon edinecektir. 

Bu kapsamda; Türkiye Ticaret Merkezlerinin, İşbirliği Kuruluşlarının üyelerinden gelen talepler doğrultusunda mağaza/ofis/depo/showroom birimlerini bulunduran, içerisinde yer alan firmalara hukuki, mali ve danışmanlık hizmetlerinin sunulduğu merkezler olması ile ilgili bilgiler verilmiştir. Böylelikle bilhassa yurtdışı pazarlara açılmakta zorluk çeken orta ve küçük ölçekli firmaların da uluslararası pazarlara erişimi kolaylaştırılmaktadır. 


Program hakkındaki düşünceler

2023 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız "Global Export Agency - Küresel İhracat Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerin arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.