COSMOPROF (MART 2015)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

COSMOPROF / BOLOGNA/İTALYA

19-22.03.2015
KOZMETİK
Cosmoprof 2015 Fuar Ziyareti:

İtalya/ Bologna’da düzenlenen Uluslararası parfümeri, kozmetik Fuarı dünyanın en önemli fuarlarındandır. İtalyada'da yılda bir kez düzenlenen fuar, dünyanın pek çok ülkesinden firma ve ziyaretçileri Bologna'da buluşturmuştur. Kozmetik ve parfümeri sanayi üreticilerinin ziyaret ettiği ve katılım sağladığı bu fuar, son teknoloji ürünlerinin buluştuğu ortak bir nokta olmayı hedeflemiştir. Pek çok özellikte yüzlerce ürünün sergilendiği fuara ilgi yüksek olmuştur. Fuar yeni ve özel tasarım ürünler sergileme imkanı vermiştir. Cosmoprof Fuarına bu yıl yaklaşık 2.500 firma katılım sağlamış olup 207.238 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Maletti Group SPA:

Kozmetik ürün üretim sektöründe hizmet veren Maletti Group firması yetkilisi Alesia Bruna ile gerçekleştirilen toplantıda, İtalya ve Türkiye arasındaki ithalat ve ihracat imkanları görüşülmüş olup ziyaretçi firmalarımız ile ürün bilgileri ve üretim şartları hakkında bilgi paylaşılmıştır. Kimyasal ürün kategorisinde bulunan bu ürünlerin ithalat ve ihracatlarının nasıl gerçekleştirilmesi gerektiği hakkında bilgilendirmeler yapılarak kimyasal maddelerin gümrük süreçleri konusunda bilgiler verilmiştir. 

Program Hakkındaki Düşünceler:

2054 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız Küresel Fuar Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerini arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.