AMBIENTE (ŞUBAT 2015)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

AMBIENTE / FRANKFURT /ALMANYA

13-16.02.2015
ZÜCCACİYE/HEDİYELİK EŞYA
Fuar Hakkında

Ambiente Fuarı 13-16 Şubat 2015 tarihleri arsında Almanya/ Frankfurt’ta  gerçekleştirildi. 94 Farklı ülkeden 4.811 katılımcı fuarda standlı olarak yer almıştır. Küresel Fuar Acentesi (KFA) kapsamında yapılan organizasyona 10 firma katılım sağladı.  Züccaciye sektöründe toptan ve perakende hizmet veren firmaların ve dayanıklı tüketim malları perakendecilerinin katılımıyla gerçekleştirilen gezide cam dekorasyon ürünleri, elektrikli ev aletleri, porselen grupları hollerine yoğun ilgi gösterildi.

Kapsadığı Alanlar;

Tüketim malları, pişiriciler, pişirme araç gereçleri, kozmetik, kesiciler, kesme aparatları, elektrikli ev aletleri, bahçe ekipmanları, hediyelik eşyalar, cam ürünler, Gurme marketi, ızgaralar, endüstriyel el işleri, deri mallar, aydınlatma armatürleri, ölçme ekipmanları, kağıt ürünler, aksesuarlar, plastik ürünleri küçük ev eşyaları, masa dekorasyonu, duvar saatleri

Kurum / Firma Ziyaretleri

PATENTANWALTSKANZLEI - DR. MEYER- DULHEUER & PARTNER

Patent Avukatı Sayın İlyas Güçlü tarafından firmalarımıza Avrupa Birliği’nin anti-korsanlık stratejisi hakkında bilgi verilmiş olup fuarlarda sergilenecek olan ürünlerin patentlerinin alınmış olmasının önemi üzerinde durulmuştur. Üretici firmaların genel olarak yaşadığı bir sorun olan tescil ettirilmiş olan ürünün patentinin fuarın yapıldığı ülkede geçerli olmamasının doğuracağı sonuçlar ve bunun çözümü hakkında bilgi verilmiştir.

FRANKFURT TİCARET VE SANAYİ ODASI

Sayın Hasan Kara tarafından firmalarımıza Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası’nın faaliyetleri hakkında sunum yapıldı. 

Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası;

·Yerel Yönetim ile ortak çalışmalar yürütmektedir.

·Diğer bölgeler ile ilişkilerin ilerletilmesinde önemli rol oynamaktadır.

·Meslek eğitimleri verilmektedir. Meslek liselerine gitmek isteyen öğrencilerin Ticaret ve Sanayi Odası ile birebir irtibata geçmesi gerekmektedir. Stajer öğrenci çalıştırmak isteyen firmalar da yine Ticaret ve Sanayi Odası ile irtibat kurmalıdır.

·Patent ve araştırmalar hakkında firmalar bilgilendirlmektedir.

·Hukuk konusunda da danışmanlık hizmeti verilmektedir.


Program hakkındaki düşünceler

2023 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız "Global Export Agency - Küresel İhracat Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerin arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.