BAU MUNICH (OCAK 2015)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

BAU MUNICH / MUNİH/ALMANYA

19-23.01.2015
İNŞAAT
Fuar Hakkında

1964 yılından beri düzenlen Bau Münih Fuarı Almanya ‘nın Münih kentinde her iki yılda bir düzenlenmektedir. Bau Münih Fuarı inşaat ve yapı sektörü açısından dünyada lider konumunda bir fuar olma özelliğini taşımaktadır.27 Hall ve 180.000 m2 lik alanda düzenlenen Bau Münih fuarına 1.378’i Almanya , 637’si yabancı ülkelerden olmak üzere toplam 2.015 firma standlı katılım sağlamıştır. Fuara Türkiye’den 42 standlı katılım gerçekleşmiştir.Bu sene düzenlenen fuarı 72.000 yurt dışı ziyaretçi olmak üzere toplam 251.200 kişi ziyaret etmiştir. Fuarı, Türkiye’den 3.694 kişi ziyaret etmiştir. 2013 yılında ki Türkiye’den ziyaretçi sayısı 2.402 olmuştu.

Ürün Grupları; Alüminyum, yapı kimyasalları, İnşaat Yazılım ve Donanımları, Zemin Kaplamaları, Enerji ve Güneş Teknolojisi, Yapı Otomasyonu ve Kontrol Sistemleri, Cam, Ahşap, Plastik, Fayans, Seramik, Taşlar, Kilitler, Bağlantı Elemanları, Güvenlik, Paslanmaz Çelik, Çinko, Bakır, Kapı-Park Sistemleri, Kapı ve Pencereler, Tuğla, Çatı Yapımı

Kurum / Firma Ziyaretleri

MÜNİH BELEDİYESİ - MÜNİH TİCARET VE SANAYİ ODASI-EXUV e.V MUENCHEN - İnşaat ve Enerji Sektörü Bilgilendirme Toplantısı

İnşaat ve Enerji Sektörü Bilgilendirme toplantısı 22.01.2015 tarihinde 10:00 – 12:30 saatleri arasında gerçekleşmiştir.Toplantıda Münih Belediyesi Ekonomik İşler Direktörü Rita Maria Roider, Münih-Bavyera Ticaret ve Sanayi Odası Yetkilisi Gabriele Vetter ve Münih Belediyesi Çalışma ve Ekonomik Gelişme Bölümü Temsilcisi Kameran Shwani tarafından kurumları hakkında bilgilendirme sunumları gerçekleştirilmiştir. Kurum bilgilendirmesinin ardından inşaat ve enerji sektörleri başta olmak üzere Almanya Ekonomik Sistemi hakkında bilgilendirmeler gerçekleştirilmiştir. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Şakir Umutkan tarafından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye-Almanya ilişkileri ile ilgili olarak bilgilendirme konuşması gerçekleştirilmiştir.

BAVYERA EYALETİ İÇ İŞLERİ, İSKAN-İMAR VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI

Bavyera Eyaleti İç İşleri, İskan-İmar ve Ulaştırma Bakanlığı, 22.01.2015 tarihinde 14.00 – 16.00 saatleri arasında ziyaret edilmiştir.Toplantıda, Doğu Batı Ekonomi Derneği Başkanı Hermann Pönish tarafından açılış konuşması gerçekleştirilmiştir.Açılış konuşmasının ardından, Bakanlık yetkilisi Hans Bocak tarafından Bakanlık faaliyetleri ve Bavyera Bölgesi İnşaat Sektörü hakkında bilgilendirmeler gerçekleştirmiştir.

 

Program hakkındaki düşünceler; 

2013 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız "Global Export Agency - Küresel İhracat Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerin arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.