SIAL (EKİM 2016)

SIAL / FRANSA/PARİS

16-19.10.2016
GIDA VE İÇECEK
Fuar hakkında


SIAL FUARI

Sektörünün önde gelen fuarlarından olan SIAL Fuarı, 16-20 Ekim 2016 tarihlerinde Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenmiştir. SIAL Fuarı Gıda alanlarında faaliyet gösteren tüm katılımcıları bir araya getiren bir platform görevi üstlenmiştir.

Sial Paris Fuarı, 2 yılda 1 kez düzenlenmektedir. Bu seneki fuara 104 farklı ülkeden 7000 firma standlı katılım sağlamış olup  155.000 aşkın sektör temsilcisi ziyarette bulunmuştur.

Türkiye, SIAL  2016 Fuarında 147 standlı katılımcı ile temsil edilmiştir. 147 firmanın 10’u Bursa firmasıdır.


Fuar Web Sitesi;

www.sialparis.com

Ürün Grupları; İçecekler, Süt Ürünleri, Dondurulmuş Gıda Ürünleri,Balık, Meyve Suları, Meyve, Sağlık Ürünleri, Dondurma, Et Ürünleri, Süt Ürünleri, Tavukçuluk,Deniz Mahsülleri,  Tatlı, Sebze vb.


Kurum Ziyareti

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında, Paris Müsiad Başkanı Sayın Hakan Kalaycı tarafından heyetimize Fransa-Türkiye arasındaki Gıda Sektörü Fırsatları ve ticaret hacmi hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

 
Toplantıda Türk Markalarının önemi vurgulanmış ve Türk firmalarının Fransa Gıda pazarında tutundurma çalışmalarının arttırılması gerektiği belirtilmiştir.


Paris Müsiad Başkanı Sayın Hakan Kalaycı önümüzdeki dönemde Fransada Türk firmalarının daha aktif rol alabilmesi için  yapılması ön görülen projeler hakkında üyelerimize bilgilendirmede bulunmuştur.

Program Hakkındaki Düşünceler

Söz konusu program Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, KOBİ’lerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini, düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek ve yurtiçi & yurtdışı pazar paylarını arttırmak amacıyla düzenlenmiştir ve 2 ülke arasındaki ekonomik gelişmelere katkı sağlamıştır.

Bahse konu Yurtdışı İş Gezisi kapsamında uçak bileti ve konaklama dışındaki masraflar BTSO tarafından karşılanmaktadır.