IBIE INTERNATIONAL BAKING INDUSTRY EXPOSITION (EKİM 2016)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

IBIE INTERNATIONAL BAKING INDUSTRY EXPOSITION / ABD/LAS VEGAS&LOS ANGELES

07-13.10.2016
FIRINCILIK
Fuar hakkında


IBIE FUARI

Amerikan Fırıncılar Derneği (ABA) ve Fırıncılık Ekipmanları Üreticileri Derneği (BEMA) öncülüğünde düzenlenen ve fırıncılık sektöründe ABD’nin en büyük ve en kapsamlı fuarı olan IBIE, sektörün her segmentinden 100 ülkeden 20.000’den fazla profesyoneli bir araya getirmiştir. İlk olarak 1920 yılında düzenlenen fuar, her üç yılda bir düzenlenmektedir. Fuarda 1.104 firma ürünlerini sergilemiştir.

Fuarda fırıncılık, pastacılık, unlu mamuller vb. alanındaki en yeni ürünler sergilenmiş olup çeşitli eğitim programlarıyla da katılımcılar yenilikler hakkında bilgilendirilmiştir.

Fuarda Türkiye’den 7 firma ürünlerini sergilemiştir. 

Web Sitesi: http://www.ibie2016.com/  

Ürün Grupları: Fırıncılık ve pastacılık ekipmanları, malzemeler, ambalaj malzemeleri ve sistemleri, soğutma sistemleri, hijyenik ekipmanlar, bilgisayarlı teknolojiler, nakliye ve dağıtım ekipmanları

 
Kurum Ziyareti

LOS ANGELES DÜNYA TİCARET MERKEZİ (LA DTM), işletmelere uluslararası piyasaya açılma imkânı sağlayarak çok sayıda kamu ve özel ticaret kaynaklarını bir arada sunmaktadır.

LA DTM, Los Angeles bölgesindeki öncü uluslararası ticaret birliği, ticaret hizmet organizasyonu ve ticaret kaynağı olarak Güney Kaliforniya şirketleri için uluslararası ticaret ve iş fırsatlarının gelişimini desteklemek için çalışmaktadır. Ayrıca, Los Angeles’ı yabancı yatırımlar için hedeflenen uluslararası kitleye tanıtmayı ve böylece bölgeye yatırım yapılmasını sağlamayı; bölgenin ekonomisini, şirketler için istihdamı ve iş fırsatlarını geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Ticaret uzmanları işletmelere ticari bilgilendirme, bireysel ihracat ve ithalat danışmanlığı sağlamakta ve ticaretin arttırılması, yatırımcıların bölgeye çekilmesi, pazar araştırması ve müşteri bulma için gelişmiş çevrimiçi veri tabanını kullanarak çalışmalarını yürütmektedir.

Bu kapsamda LA DTM Başkanı Stephen Cheung tarafından BTSO heyetine Los Angeles ekonomisi, yatırım ve ticaret konularında bilgilendirme yapılmış ve karşılıklı ticaret hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.


Program Hakkındaki Düşünceler

Söz konusu program Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, KOBİ’lerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini, düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek ve yurtiçi & yurtdışı pazar paylarını arttırmak amacıyla düzenlenmiştir ve 2 ülke arasındaki ekonomik gelişmelere katkı sağlamıştır.

Bahse konu Yurtdışı İş Gezisi kapsamında uçak bileti ve konaklama dışındaki masraflar BTSO tarafından karşılanmaktadır.