SALONE DEL MOBILE (NİSAN 2016)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

SALONE DEL MOBILE / İTALYA/MİLANO

12-15.04.2016
MOBİLYA

Fuar Hakkında

Salone Del Mobile Milano Fuarı, her sene Nisan ayının ikinci haftasında  İtalya'nın Milano şehrinde yapılan, dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi akınına uğrayan mobilya sektörünün en eski ve en merakla beklenen fuarıdır.

Her yıl mobilya ile ilgili firmalarının katıldığı, mutfak ve ofis firmalarının ise birer yıl ara ile dönüşümlü olarak fuarda boy gösterdikleri bir organizasyon olup ev dekorasyon ve mobilya sektörünün global buluşmasıdır. Yeni tedarikçiler, üreticiler ve müşteriler bulmak için en önemli kaynaklardan biridir.

Bu seneki fuara, 36 farklı ülkeden 2.407 firma standlı katılım sağlamış olup, Dünyanın her yerinden 310.000 civarında sektör temsilcisi de ziyarette bulunmuştur.
 
Fuar Web Sitesi; https://www.salonemilano.it/en/

Ürün Grupları; yatak odası dekorasyonu, modern ve geleneksel yataklar, bölme ve katlanır yataklar, gardırop, walk-ın elbiseler, gardırop duvarlar için sürgülü veya sabit bölmeler, yemek odaları, beyaz eşyalar, oturma odaları, plastik kitaplıklar, ahşap, tv tablolar, salon mobilya, çocuk odası, deri mobilya, mermer veya taş mobilya, cam mobilya, özel tasarım mobilyalar, ayakkabı dolapları, masa ve sandalyeler, yemek masaları, sandalyeler, metal ve cam salon masaları, çekyat ve koltuk yatak, kanepe ve koltuklar, sallanan sandalyeler, askılar, çiçek kutuları, seramik objeler, metal ve porselen nesneler, yapay bitkiler, heykeller, tekstil, banyo, nevresim ve yorgan, perde ve tül, minder, yastık, kumaşlar, duvar halıları, aydınlatma vb

Kurum Ziyaretleri

OMC DESIGN STUDIOS ZİYARETİ

 Ziyaret ile ilgili açıklama:

OMC Design Studios, üretim teknolojileri ve pazar ihtiyaçlarını gözeterek ergonomik mobilya, dekorasyon ve tasarım alanlarında faaliyet göstermektedir.

Ziyaretimiz sırasında bize ev sahipliğini, OMC DESİGN Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Bologna Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Profösörü olan Onur Çobanlı yapmıştır.

Sayın Çobanlı Dünyanın en büyük tasarım yarışmasını düzenlediklerini ve 160 ülkeye ISO standartlarında ihracat yaptıklarını belirtmiştir. 

Ziyaret esnasında İtalya mobilya sektörü, şirket ve hizmetleri hakkında tanıtım yapılıp, olası işbirliği fırsatları değerlendirilmiştir.


Program Hakkındaki Düşünceler 

Söz konusu program Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, KOBİ’lerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini, düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek ve yurtiçi & yurtdışı pazar paylarını arttırmak amacıyla düzenlenmiştir ve 2 ülke arasındaki ekonomik gelişmelere katkı sağlamıştır. 

Bahse konu Yurtdışı İş Gezisi kapsamında uçak bileti ve konaklama dışındaki masraflar BTSO tarafından karşılanacaktır.