DIDACTA (ŞUBAT 2016)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

DIDACTA / ALMANYA/KÖLN

16-19.02.2016
EĞİTİM
Ziyaret ile ilgili Açıklama:

Seed Studio Products / EXP TECH

ALMANYA / Köln Eğitim Fuarı (DIDACTA) Yurtdışı İş Gezisi Kapsamında ziyaret ettiğimiz Exp Tech Firma ziyaretimizde Seed studio’nun üretmiş olduğu teknolojik ekipmanların eğitim araçlarında kullanımı ve geliştirilmesi konusunda gözlemlerde bulunuldu.

Almanya ziyareti kapsamında Seed Studio yetkilileri ile yapılan toplantıda Exp Tech  şirketi bünyesinde bulunan ürünleri inceleyerek Eğitim Teknolojileri sektörünün ulaştığı noktalar ile ilgili bilgi edinilmiştir.

DIDACTA 2016 Eğitim Fuarı  Ziyareti

Köln'de düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarı dünyanın en önemli eğitim fuarıdır. Her yıl düzenlenen bu fuar, dünyanın pek çok ülkesinden firma ve ziyaretçiyi bir araya getirmektedir. Eğitim araçları, sesli ve görüntülü teknoloji transferleri, eğitici yardım organizatörleri, okul ihtiyaçları, anaokulları, oyunlar, spor eşyaları adına dair bir çok araç gereç sergilenmektedir.  

30 farklı ülkeden 800 katılımcıdan oluşmaktadır. Toplam ziyaretçi sayısı 100 bine yakındır.

Program hakkındaki düşünceler:

Söz konusu program Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, KOBİ’lerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini, düzeylerini yükseltmek, eğitimde entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek ve yurtiçi & yurtdışı pazar paylarını arttırmak amacıyla düzenlenmiştir ve 2 ülke arasındaki ekonomik gelişmelere katkı sağlamıştır.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.