BAU MÜNİH (OCAK 2017)

BAU MÜNİH 2017 / MÜNİH/ALMANYA

16-19.01.2017 
İNŞAAT

Fuar Hakkında

1964 yılından beri düzenlen Bau Münih Fuarı Almanya ‘nın Münih kentinde her iki yılda bir düzenlenmektedir. Bau Münih Fuarı inşaat ve yapı sektörü açısından dünyada lider konumunda bir fuar olma özelliğini taşımaktadır.27 Hall ve 180.000 m2 lik alanda düzenlenen Bau Münih fuarına toplam 2.347 firma standlı katılım sağlamıştır. Fuara Türkiye’den 42 standlı katılım gerçekleşmiştir.Bu sene düzenlenen fuarı 72.000 yurt dışı ziyaretçi olmak üzere toplam 270.000 kişi ziyaret etmiştir. Fuarı, Türkiye’den 4.500 kişi ziyaret etmiştir.

Ürün Grupları; Alüminyum, yapı kimyasalları, İnşaat Yazılım ve Donanımları, Zemin Kaplamaları, Enerji ve Güneş Teknolojisi, Yapı Otomasyonu ve Kontrol Sistemleri, Cam, Ahşap, Plastik, Fayans, Seramik, Taşlar, Kilitler, Bağlantı Elemanları, Güvenlik, Paslanmaz Çelik, Çinko, Bakır, Kapı-Park Sistemleri, Kapı ve Pencereler, Tuğla, Çatı Yapımı
 

Kurum / Firma Ziyaretleri

BAVYERA EKONOMİ BAKANLIĞI- ALMAN TÜRK EKONOMİ BİRLİĞİ - İnşaat ve Enerji Sektörü Bilgilendirme Toplantısı

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında, Alman-Türk Ekonomi Birliği Başkanı Sayın Bülent TULAY tarafından heyetimize Almanya-Türkiye arasındaki İnşaat  Sektör Fırsatları ve ticaret hacmi hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

Toplantıda BTSO meclis üyesi Sayın Ali Faruk ÇOLAK,  Dünya’nın prestijli fuarlarına katılım göstererek; ürünlerimizin kalitesini sergileyebileceğimizi ve marka değerlerimizi yükseltebileceğimizi belirtmiş ve 2016 yılı ekonomik değerlerini belirtmiştir. Bu doğrultuda URGE ve KFA projeleri kapsamında üyelerimizin fuarlarda yer almalarının sağlandığı ve bu projelerin önemi aktarılmıştır. BTSO Türkiye ve Almanya arasında bir köprü vazifesi olabileceğini belirtmiştir.

Toplantıda yer alan Münih Kalkınma Ajansı ise inşaat sektöründe Münih’e yapılacak herhangi bir yatırımda tam destek olacaklarını ve bu destek kapsamında bilgilendirme, ar-ge ve personel profesyonelleşmesi hususunda maddi destek sağlayabileceklerini belirtmişlerdir

 

Program hakkındaki düşünceler; 

2017 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız "Global Export Agency - Küresel İhracat Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerin arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.