SALONE DEL MOBILE (NİSAN 2014)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

1. SALONI MİLANO / MİLANO/İTALYA

08-13.04.2014
Mobilya ve Aksesuarları
Fuar Hakkında

1. Saloni Fuarı, her sene Nisan ayının ikinci haftasında  İtalya'nın Milano şehrinde yapılan, dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi akınına uğrayan mobilya sektörünün en eski ve en merakla beklenen fuarıdır.

Her yıl mobilya firmalarının katıldığı, mutfak ve ofis firmalarının ise birer yıl ara ile dönüşümlü olarak fuarda boy gösterdikleri bir organizasyon olup ev dekorasyon ve mobilya sektörünün global buluşmasıdır. Yeni tedarikçiler, üreticiler ve müşteriler bulmak için en önemli kaynaklardan biridir. İlk kez 1961 yılında yapılmaya başlanmıştır. Her yılın Nisan ayında Milano’da düzenlenmektedir. Fuar yaklaşık  230.000 metre karelik bir alanda gerçekleşmektedir.

Kapsadığı Alanlar; yatak odası dekorasyonu, modern ve geleneksel yataklar, bölme ve katlanır yataklar, gardırop, walk-ın elbiseler, gardırop duvarlar için sürgülü veya sabit bölmeler, yemek odaları, oturma odaları, plastik kitaplıklar, ahşap, tv tablolar, salon mobilya, çocuk odası, deri mobilya, mermer veya taş mobilya, cam mobilya, özel tasarım mobilyalar, ayakkabı dolapları, masa ve sandalyeler, yemek masaları, sandalyeler, metal ve cam salon masaları, çekyat ve koltuk yatak, kanepe ve koltuklar, sallanan sandalyeler, askılar, çiçek kutuları, seramik objeler, metal ve porselen nesneler, yapay bitkiler, kurutulmuş çiçek ve meyveler, heykeller, tekstil, banyo, nevresim ve yorgan, perde ve tül, minder, yastık, kumaşlar, duvar halıları vb.

Kurum / Firma Ziyaretleri

1976 yılında kurulan firma mobilya, tekstil ve aksesuar, ev aksesuarları alanlarında mağazaların iç dekorasyonu konusunda faaliyet göstermektedir. Büyük mobilya firmalarının yoğun bir şekilde faaliyet gösterdiği Carbonate (Como)‎ bölgesinde bulunmaktadır. Ağaç ve metal işleme konularında doğrudan çalışmalar yürütmekte, mermer, cam ve tekstil gibi diğer malzemeler konusunda da güvenilir ortaklarla işbirliği yapmaktadır.

Firma, tüm dünyada en iyi İtalyan ve uluslararası firmalar için 70 çalışanı ile 15.000 metrekare alanda faaliyet göstermektedir. Son teknoloji kullanılarak ve malzeme alanında sürekli ar-ge çalışmalarıyla yılda 200 mağaza hazırlanmaktadır. Avrupa dışındaki pazarlara daha kolay ulaşım amacıyla firma 2012 yılında ABD’de bir şube açmıştır. İlave teknik ve ticari birimlerle Kuzey Afrika, Asya ve Güney Amerika pazarlarında da faaliyet gösterilmesi hedeflenmektedir. 

Firmanın üretim fabrikası ziyareti esnasında İtalya mobilya sektörü, şirket ve hizmetleri hakkında tanıtım yapılıp, olası işbirliği fırsatları değerlendirilmiştir. Firma yetkilisi Federico Ottenziali eşliğinde fabrikanın metal, ahşap ve karbon fiber işleme alanları gezildi. Firmanın geçmişi, gelişimi ve kullandığı teknolojiler hakkında bilgi alındı. Ayrıca yapılan işler ve maliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verildi. Katılımcıların karbon fiber malzemenin mobilya sektöründe kullanımı ile ilgili soruları cevaplandı.

OMC Design Studios, üretim teknolojileri ve pazar ihtiyaçlarını gözeterek ergonomik mobilya, dekorasyon ve tasarım alanlarında faaliyet göstermektedir. Tasarım aşamasında verimliliğe, ürün platformlarına, uygun fiyata ve ürün çeşitliliğine önem verilmektedir. Firma restaurant ve hotel iç dekorasyonu, fuarlar ve çeşitli organizasyonlar için sınırlı üretim tasarımları gerçekleştirmekte ve mobilya kiraya vermektedir. Firma, geçici ve uzun süreli projelerde verimli, kurulumu çabuk ve farklı ortam ve boyutlarda tekrar kullanılabilir malzemeler kullanmaktadır.  Firma üç boyutlu tasarım, grafik tasarım, prototipleme, konsept geliştirme, tasarım araştırma konularında da uzmandır.  

Ziyaret esnasında İtalya mobilya sektörü, şirket ve hizmetleri hakkında tanıtımı yapılıp, olası işbirliği fırsatları değerlendirilmiştir.

Firmanın Koordinatörü Onur ÇOBANLI eşliğinde üretim tesisi ziyaret edilmiştir. OMC dizayn  olarak yapılan geçmiş tasarım çalışmalarından örnek sunumlar yapılmış, maliyetleri hakkında bilgiler verilmiştir.. Ayrıca firmanın organize ettiği  A’DESIGN AWARD & COMPETITION dünya çapında ki tasarım yarışması hakkında bilgiler verilmiştir.

200 kişiden fazla katılım sağlanan yemekte Başkanımız Sayın İbrahim BURKAY, protokol üyelerimiz, İtalya büyük elçimiz, Bursa Ak Parti Millet Vekili Hüseyin Çelik ve Şanlı Urfa Millet Vekilinin katılımıyla, İnegöl Belediye Başkanı ve İnegöl Ticaret Sanayi odası Başkanının katılımıyla gerçekleşmiştir. Vali, Belediye Başkanları, Oda başkanları konuşma yapmıştır.