INTERMAT (NİSAN 2015)

  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi

INTERMAT / PARİS / FRANSA

20-23.04.2015
İNŞAAT VE İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ
 
Fuar Hakkında

Intermat İnşaat Teknolojileri Fuarı 1988 yılından beri 3 yılda bir düzenlenmektedir. 2015 yılında 375.000 m2 alanda yaklaşık 1300 firmanın standlı katılımı ile gerçekleştirilen fuar 104000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Fuarın, 3 yılda bir gerçekleştirilmesi sektörel açıdan oldukça önem arz etmektedir.

Fuarda, inşaat teknolojilerine ilişkin ürünler sergilenirken açık alanda daha büyük olan  grubu sergilenmiştir. Türk firmaları Aksa Jeneratör Sanayi A.Ş., Alpin Makine, Armador, As Çelik A.Ş., ATC Mateks, Boom Makine, Bormak, BST Beton, CBO- Çobanoğlu, Els Makine , Göçmaksan Mak. San. Ve Tic. A.Ş., Hidromek, IMDER, İTO, Jms Jamak , Las Zırh, Meka ve Mekanik Makine ve Bursa firması olan ve asfalt yapımı ve sac levha işleme teknolojileri konusunda uzmanlaşmış olan E-MAK şirketi heyetimiz tarafından ziyaret edilmiştir.

BTSO heyeti tarafından yapancı firmaların stantlarının ziyaret edilmesinin yanı sıra, standlı katılım sağlayan Türk firmaları (Aksa Jeneratör Sanayi A.Ş., Alpin Makine, Armador, As Çelik A.Ş., ATC Mateks, Boom Makine, Bormak, BST Beton, CBO- Çobanoğlu, Els Makine,E-MAK, Göçmaksan Mak. San. Ve Tic. A.Ş., Hidromek, IMDER, İTO, Jms Jamak , Las Zırh, Meka ve Mekanik Makine)

 

İlgili Sektörler: İnşaat Makineleri, inşaat araçları, kanal yapım ekipmanları, çimento makineleri, nakil ekipmanları, hidrolik, ölçme ekipmanları, mühendislik ekipmanları,

Kurum / Firma Ziyaretleri

Chambre de Commerce Franco-Turque

Fransız-Türk Ticaret Odası Fransa’da ilk olarak Marsilya’da kurulmuştur ve daha sonra tüm Fransa çapına yayılmıştır. Yaklaşık otuz seneyi aşkın süredir faaliyet göstermektedir.

Intermat Fuarı kapsamında Fransız-Türk Ticaret Odası Başkanı’nın da katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Fransa iş dünyası, Fransa-Türkiye ekonomik ve ticari ilişkileri, sektörel bilgiler, ticari iş birliği olanakları ve iki ülke arasındaki ticarette önem arz eden konular hakkında bilgiler paylaşılmıştır.

Fransa pazarına girmek için gerekli olan prosedürler hakkında bilgi verilmiştir. Fransız-Türk Ticaret Odası Başkanı Selçuk Önder, pazara girmek için Fransa’da yerleşik bir firmanın satın alınarak marka yüzü  olarak kullanmanın daha güvenli bir yöntem olduğu görüşünü bildirmiş olup söz konusu sistemi uygulayan firmalara örnekler vermiştir.

SGB LUTECE

SGB Lutece S.A.S. firmasının Paris ve civarında gerçekleştirdiği ve yürüttüğü 18 projeden biri olan toplu konut projesi heyetimiz tarafından 22 Nisan 2015 tarihinde saat 11:00-15:00 arasında ziyaret edilmiştir.

Fransa’da inşaat ve toplu konut yapımı sektöründe 30 yıldır hizmet vermekte olan SBG LUTECE S.A.S. firma ziyareti sırasında katılımcılarımıza iş güvenliği, proje uygulaması gibi konularda bilgiler verilmiştir.

Yapıların, alt yapı sistemlerindeki farklılıklar, asansör ve merdiven yapıları gösterilmiştir.

Ayrıca inşaat malzemelerinin Fransa’ya ihracatı konusunda katılımcılarımıza bilgi verilmiştir.