MICAM (ŞUBAT 2015)

  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi

MICAM / MİLANO/İTALYA

15-18.02.2015
AYAKKABI
MICAM MİLANO  19-22/02/2015

Fuar Ziyareti 

İtalya/ Milanoda düzenlenen Uluslararası Deri ve Deri ürünleri Fuarı dünyanın en önemli deri endüstrisi fuarlarıdır. İtalya'de yılda iki kez düzenlenen fuar, dünyanın pek çok ülkesinden firma ve ziyaretçileri Milano'da buluşturmuştur. Deri sanayi üreticilerinin ziyaret ettiği ve katılım sağladığı bu fuar, son teknoloji ürünlerinin buluştuğu ortak bir nokta olmayı hedeflemiştir. Pek çok özellikte yüzlerce ürünün sergilendiği fuara ilgi yüksek olmuştur. Fuar ayakkabı, çanta ,terlik ve özel tasarım ürünler sergileme imkanı vermiştir. Micam Furı 2014 yılı eylül ayı versiyonuna 1.557 firma katılım sağlamış olup 34.176 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Milano Ticaret Odası Ziyareti 

Milano Ticaret Odası 17 Şubat 2015 tarihinde saat: 11:30’da yerinde ziyaret edilmiştir. Tanışma bilgilerinin paylaşılmasının ardından kurumunun vizyonunu ve misyonunu açıklayan bir sunum yapılmıştır. Milano Ticaret Odası Stratejik Bölgeler Genel Müdürü Federico Bega çalışılan ülkeler ve ürünler hakkında bilgi vermiş, ithalat & ihracat oranları ile ilgili heyetimize bilgilendirme yapmıştır. İtalya’daki ürün yelpazesi karşılıklı ticaret olanakları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunulmuştur.

T.C. Milano Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği

 T.C. Ekonomi Bakanlığı Milano Ticaret Müşaviri Sn. Semine Uygun ile yapılan görüşmelerde İtalya’da yatırım yapılması durumunda alınabilecek destekler resmi heyetimizce görüşülmüştür. Dünden bugüne İtalya ile olan ticari ilişkilerimiz, firma hacimleri ve beklentiler görüşülmüştür. Detaylı sektör bilgileri ve hacimleriyle ilgili görüşler paylaşılmıştır. Detaylı Devlet yardımları ve takip edilecek adımlar hususunda bilgiler alınmıştır. İtalya’da ticaret yapacak firmaların dikkat etmesi gereken hususlar ve ticaret yaparken takip edilecek yollar detayları ile paylaşılmıştır. Toplantı firmalarımız için faydalı olup olası işbirlikleri konusunda görüşmeler sağlanmıştır.

Program hakkındaki düşünceler:

2023 ihracat hedefleri doğrultusunda Odamız Küresel Fuar Acentası" Projesi kapsamında düzenlenen ve “KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi Desteği” ile "BTSO Yurt Dışı Ticari Ziyaret Destek Programı" tarafından desteklenen bahse konu program, Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve üyelerimizin rekabet güçlerini arttırması açısından son derecede verimli geçmiştir.

İş Gezisi ile ilgili konaklama ve ulaşım masrafları KOSGEB tarafından desteklenecek olup diğer giderler için işletmelere BTSO tarafından 1000 TL’ye kadar destek sağlanacaktır.