GULFOOD (ŞUBAT 2015)

  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi
  • BTSO - Küresel Fuar Acentesi

GULFOOD / DUBAİ/BAE

08-12.02.2015
GIDA VE İÇECEK
Fuar Hakkında

1987 yılından bu yana her yıl düzenlenen Gulfood Gıda Fuarı, 30 yıllık üstün başarı ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük alıcılarını dünyanın her tarafındaki tedarikçiler ile buluşturan bölgenin en büyük ve en çok katılım sağlanan gıda fuarıdır. 130’un üzerinde Türk Firmasının standlı katılım gerçekleştirdiği fuar Gıda sektörü temsilcilerine sınırsız iş fırsatı sunmaktadır.

5.000’e yakın katılımcının yer aldığı fuarı yaklaşık 80.000 kişi ziyaret etmiştir.

Sektörler; İçecek ve İçecek Ekipmanları, Gıda,  Meşrubat, Yemek Servisi vb.

Kurum / Firma Ziyaretleri

Integrated National Logistics firması, 10.02.2015 tarihinde 12.00-14.00 saatleri arasında ziyaret edilmiştir. Genel Müdür Paul Mayrock ve Lojistik Direktörü Adil Alsmadi tarafından karşılanan heyetimize Integratede National Logistics firması hakkında  ve Dubai’de ki ticari fırsatlar ve olası işbirliği imkanları ile ilgili olarak bilgiler verilmiştir.

Integrated National Logistics Firması, Dubai’de 1973 yılından beri hizmet vermekte olup, soğuk ve kuru gıda depolama alanları ile Orta Doğunun en büyük lojistik ve gıda dağıtımcılarından biri olma özelliğini taşımaktadır.

Soğuk hava depoları full otomasyon sistemiyle faaliyet göstermektedir. 
Firma dünya çapında 17.000 ürün dağıtımını yapmakta ve 13.000 müşteriye hizmet vermektedir. Firmanın 2.200 çalışanı ve 900 adet TIR’ı mevcuttur.

Firma çoğunlukla Brezilya, Avusturya, Pakistan ve Çin gibi ülkeler ile ağırlıklı olarak çalışmaktadır.

Program hakkındaki düşünceler;

Söz konusu program Bursa’nın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, KOBİ’lerin payını ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini, düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek ve yurtiçi & yurtdışı pazar paylarını arttırmak amacıyla düzenlenmiştir ve 2 ülke arasındaki ekonomik gelişmelere katkı sağlamıştır.

Bahse konu Yurtdışı İş Gezisi kapsamında uçak bileti ve konaklama dışındaki masraflar BTSO tarafından karşılanacaktır.