RENEWABLE ENERGY WORLD - EUROPE (HAZİRAN 2014)

  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi
  • Küresel Fuar Acentesi

RENEWABLE ENERGY WORLD-EUROPE / KÖLN/ALMANYA

03-05.06.2014 
Yenilenebilir ve Sürdürülebilir Enerji
Fuar Hakkında

Renewable Energy World Conference&Expo fuarı 3-5 Haziran 2014 tarihleri arasında Köln/Almanya’da düzenlenmiştir. Fuarda 100 farklı ülkeden 11.038 ziyaretçi ve 435 katılımcı yer almıştır. Ayrıca, fuarlarla eş zamanlı olarak düzenlenen konferanslara 191 konuşmacı katılmıştır. Ziyaretçilerin ülkelere göre dağılımı aşağıda yer almaktadır. 

Asya 308, Avustralya 11, Kuzey Asya 201, Avrupa Birliği 8789, Merkez Asya 84, Non-EU 784, Kuzey Amerika 602 Orta Doğu 155, Amerika 8, Kuzey Afrika 30, Latin Amerika 26, Afrika 40.

Renewable Energy World Conference&Expo fuarı Avrupa enerji ve güç teknoloji sektöründeki en geniş ve en kapsamlı konferans ve fuar olma özelliğini taşımaktadırlar. Fuara, termal ve yenilenebilir enerji alanında büyük firmalar katılmaktadırlar. Sözkonusu fuar, Power-Gen Europe fuarı ile aynı alanda eş zamanlı düzenlenmektedir.

Kapsadığı Alanlar;

Termal Tesisler, Yenilenebilir Enerji (Hidro / Güneş / Rüzgar), Nükleer, Enerji Atık, İletim ve Dağıtım, Biyokütle Enerji, Biyokütle Isıtma, Enerji Verimli Yapılar, Finans / Politika / Bilgi Teknolojileri Jeotermal, kırsal Elektrifikasyon, Hidro Elektrik, Rüzgar Enerjisi, Güneş Enerjisi

Kurum / Firma Ziyaretleri 

Nextkraftwerke firması 03.06.2014 tarihinde saat 13:00’da ziyaret edilmiştir. Ziyaret kapsamında Nextkraftwerke firma yetkilisi Sayın Jochen Schwill temsilcisi tarafından firmanın faaliyetleri ve Almanya enerji sektörü hakkında bilgi alınmıştır. Next Kraftwerke firması 2009 yılında kurulmuş olup, EPEX Enerji Borsası spot piyasasında sertifikalı enerji ticareti yapan bir kuruluştur. Çeşitli bölgelerde 40 ten fazla çalışanı ile sanal enerji santrallerine yeni birimlerin entegrasyonu ve bu birimlerin düzgün çalışmasını sağlamakta ve toplanan enerjinin pazarlamasını yapmaktadır. Firma, 2013 yılında, spot markette 2.4 TWh yenilenebilir enerji satmıştır.

Atlas Copco Energas firması 04.06.2014 tarihinde saat 09.30’da ziyaret edilmiştir. Heyetimiz, gaz ve proses bölümü pazarlama müdürü Reza Agahi, Ürün Müdürü Oliver Degener ve Atlas Copco Türkiye Satış Müdürü Yüksel Işıltan tarafından karşılanmıştır. Pazarlama Müdürü Reza Agahi’nin kısa firma bilgilendirmesi sonrası Yüksel Işıltan tarafından Atlas Copco Energas Firması ile ilgili olarak bir sunum gerçekleştirmiştir. Atlas Copco Energas Firması 16 Temmuz 1984 yılında kurulmuş bir firmadır.  Atlas Copco Energas GmbH kompresör tekniği, Endüstriyel Teknik, Madencilik kaya kırma tekniği ve İnşaat tekniği alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirket, özellikle son 5 yılda Türkiye’de aktif ve gittikçe artan bir şekilde Jeotermal Enerji konusunda etkinliğini sürdürmektedir.

Firmanın ürünleri; Kriyojenik ve doğal gaz uygulamaları için Turboexpanders, Turbo Kompressörler, Jeotermal enerji için geri kazanım çözümleri, atık ısı geri kazanımı

Hizmet verilen piyasalar;  Endüstriye gazlar, Petrol ve Gaz
Güç üretimi ve Enerji Sanayii, Yenilebilir Enerji ( Jeotermal, Atık Isı Geri Kazanımı, Boru Hattı, Soğuk enerji kazanımı)

Ana Tedarikçiler; BHS, Öltechnik, Dong Hwa Entec, Hoffmann, Ispat Nova Hut,Keulahütte, Burgmann, John Crane, Flowserve, ABB, Siemens

Köln Ticaret ve Sanayi Odası Uluslararası İş Geliştirme Bölüm Direktörü Sayın Alexander Hoeckle tarafından karşılanan heyetimize Köln Ticaret ve Sanayi Odasının yapısı, kurumun vizyonu ve misyonu hakkında, Almanya ve bölge ekonomisi hakkında bilgiler verilmiştir. Toplantıya Synergie Köln Derneği yetkilisi Yücel Tosun’da katılmıştır. Köln Ticaret Odası’nın enerji sektöründe faaliyet gösteren üyeleri Bursa’ya davet edilmiş olup, konuyla ilgili Köln Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili temaslar devam etmektedir.

Köln Ticaret ve Sanayi Odası, ticaretle uğraşan kişiler ve özel şirketler tarafından finanse edilen bir kuruluştur; yasal üyelik ve ücretler, sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinin tanıtılmasını sağlamaktadır. 

Köln Ticaret ve Sanayi Odası, bölgesel, vergi ve ekonomik sorunlar hakkında tavsiyede bulunmaktadır. Örneğin, ticaret gümrüklerinin kurulması ya da devlet kredisi sağlanması gerekiyorsa uzman olarak görev yapmaktadır. Kamu hukukunun altında bir şirket olarak Köln Ticaret ve Sanayi Odası, kendi sorumluluğundaki görevleri yürütmektedir. Ekonomik yetkilerinden faydalanmakta ve bölgenin ekonomik gücünü kuvvetlendirmektedir. Köln Ticaret ve Sanayi Odası, mesleki yeterlilikle etkin şekilde ilgilenmektedir. Yaklaşık 175 iş profilinde eğitimden sorumludur. Kapsamlı danışmanlık, bilgi ve aracılık etme hizmetlerinde bulunmaktadır. 1797 yılında kurulan Köln Ticaret ve Sanayi Odası, Almanya’daki en eski odalardan biridir. Bölgesi (ekonomik güç açısından Almanya’daki en büyük üçüncü sanayi bölgesidir), Köln ve Leverkusen şehirleri ile Erft, Rheinisch-Bergisch ve Oberbergisch bölgelerini içerir. Yaklaşık 140.000 şirket odanın üyesidir.